Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Тоти се завърна, но Рома пропусна да мине Лацио

Отборът на Рома пропусна златен шанс да се върне на второто място в Серия "А", но след равенство 1:1 на "Олимпико" срещу Аталанта само се изравни Лацио с актив от 58 точки. "Орлите" обаче имат по-добри показатели и останаха на второ място. Капитанът Франческо Тоти се завърна в стартовия състав след едномесечна пауза и след три минути вече бе отбелязал 241-ия си гол в калчото. Ветеранът бе точен от дузпа, но също от 11-метров наказателен удар Херман Денис изравни в 23-ата минута.

Руди Гарсия нямаше как да използва своите трима титулярни халфове - Даниеле Де Роси, Миралем Пянич и Кевин Строотман. Отборът му така и не успя да вдигне оборотите и да затрудни до краен предел един добре подреден състав на "бергамаските", който си заслужи точката. Тоти вкара своя седми гол в 19 мача срещу Аталанта в първенството, шести за този сезон, но неговите голове ще са нужни, ако Рома иска да се върне на второто място. "Джалоросите" в последните 13 мача само веднъж, срещу Каляри (2:1), вкараха повече от един гол.

Тимът на Еди Рея пък с тази точка се отдалечи на седем пред 18-ия Чезена и е все по-близо до спасение. Бившият треньор на Лацио беше изключително доволен, че попречи на "вълците" да изместят бившия му тим, а също така, че отборът му се доближи до целта. Освен това спря черната серия на "нерадзурите" срещу Рома, която бе от осем поредни загуби.