100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Юве приземи "орлите" и сложи Скудетото в джоба си (видео+галерия)

Италианският шампион Ювентус прекъсна серията от осем поредни победи на Лацио и вече е въпрос на седмици да защити Скудетото си официално за четвърти пореден път. "Бианконерите" победиха с 2:0 Лацио на "Ювентус Стейдиъм" след голове на Карлос Тевес (17) и Леонардо Бонучи (28) и вече водят с 15 точки пред "орлите", които останаха на второ място, но утре Рома може да ги измести. Момчетата на Масимилиано Алегри вече имат актив от 73 точки, но доказаха за пореден път, че са пълен господар на Апенините. "Старата госпожа" има най-добрата защита със само 15 допуснати попадения, най-доброто нападение с 59 гола, а голмайстор на първенството е Тевес с 18 попадения.

Грандът от Торино зачеркна бързо неприятната загуба с 0:1 от Парма миналата седмица и вече мисли за срещата-реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига с Монако на Димитър Бербатов в сряда, където има предимство след 1:0 в първия мач.

Ювентус - Лацио 2:0 Математиката показва, че Ювентус има нужда от осем точки в оставащите седем кръга, за да спечели отново титлата.

Стефано Пиоли и момчетата му се опитаха да изравнят рекордната серия на клуба от девет поредни победи в серия "А", като започнаха срещата по-добре, но след две груби грешка в защита паднаха двата гола и това реши срещата. Липсата на контузените Марко Пароло и Стефан де Фрай, особено на холандеца си, каза думата за гостите. Де Фрай е най-добрият бранител на Лацио този сезон, а при всяко свое отсъствие тимът му губи - Удинезе, Наполи, Чезена и сега Ювентус.

Ювентус - Лацио 2:0 Андреа Пирло се завърна в мач от калчото след двумесечна пауза. Карлос Тевес пък водеше атака в тандем с Алесандро Матри. Именно аржентинската звезда откри в 17-ата минута с първото си докосване на топката след подаване на Артуро Видал с глава. 11 минути по-късно светкавична контраатака на Юве остави Бонучи фронтално срещу Федерико Маркети и той от 18 метра вкара своя трети гол в първенството.

Последва пропуск на Мирослав Клозе. Джанлуиджи Буфон на два пъти спаси вратата си след почивката при удари на резервата Андреа Кандрева и Фелипе Андерсон в края. Въпреки това Ювентус контролираше събитията на терена през цялото време.

Ювентус - Лацио 2:0 Минута преди края Данило Каталди бе изгонен с директен червен картон за фаул срещу Тевес. Така Лацио остана в 21-и пореден мач от първенството без победа над "бианконерите" - 15 поражения и шест равенства. Двубоят беше и генерална репетиция преди финала за Купата на Италия на 7-и юни, където двата тима излизат един срещу друг в битка за трофея.