Лил се справи с Бордо

Отборът на Лил победи с 2:0 Бордо в мач от 33-ия кръг на Лига 1. "Кучетата" стигнаха до успеха, благодарение на ранен гол на Нолан Ру и попадение в последната секунда на Адама Траоре. С победата си днес Лил се изкачи на седмо място в класирането с актив от 50 точки, докато Бордо е едно място по-нагоре с 54.

Резултатът бе открит от Ру още в 13-ата минута. Тогава Софиан Буфал проби по лявото крило и центрира към нападателя, който с глава отклони топката в мрежата. Последваха минути, в които жирондинците бяха по-активни, но така и не успяха да намерят правилния път към вратата на Винсент Ениеама. През втората част отново гостите бяха по-настъпателни, но няколко сериозни пропуска лишиха Бордо от изравнителен гол. Буквално в последната секунда на мача Лил успя да подпечата успеха с втори гол. Буфал намери резервата Траоре на чиста позиция, който успя да прокара топката покрай Седрик Карасо за крайното 2:0.