Лион се върна на върха в Лига 1 (видео)

Отборът на Лион се върна на върха във френското първенство след резонна победа с 2:0 срещу гостуващия Бастия. Мохамед Ятара и Александре Лаказет отбелязаха двата гола за "хлапетата", които имат аванс от 2 точки пред шампиона Пари Сен Жермен, но и мач повече.

Успехът за Лион не дойде лесно. През първото полувреме защитата на гостите действаше много стабилно, а единственото чисто положение беше пропиляно от Набил Фекир. Лаказет и Клемен Грение направиха пропуски в началните минути на втората част и нулевото равенство се запази чак до 77-ата минута. Тогава Ятара простреля Алфонс Ареола, а малко по-късно Клинтън Н'Жие комбинира с Лаказет, който хладнокръвно реализира 25-ото си попадение в Лига 1 и затвърди победата на Лион.