Дженоа върна Парма в тъжната действителност (видео)

Закъсалият тим на Парма взе 7 точки от предишните си 3 мача, като дори сензационно повали шампиона Ювентус, но днес се върна в тъжната действителност, губейки гостуването си на Дженоа с 0:2. Срещата от 25-ия кръг трябваше да се играе на 1 март, но беше отложена, защото "дуковете" нямаха средства за пътуването до Генуа.

Въпреки че излезе без някои от титулярите си, начело с вратаря Матия Перин, Дженоа беше по-добрият отбор и закономерно стигна до трите точки. Още в първите минути "грифоните" наложиха сериозно превъзходство и Яго Фалке направи сериозен пропуск. Първият гол обаче не закъсня. След четвърт час игра марко Бориело проби по десния фланг и центрира за Фалке, който отблизо откри резултата.

След почивката Парма се активизира и Силвестре Варела можеше да изравни, но стреля неточно. В тези минути Дженоа залагаше на контраатаки и при една от тях само добрата намеса на Антонио Миранте попречи на Юрай Кучка да покачи на 2:0. Това обаче стана в 74-ата минута с попадение на друга резерва Леонардо Паволети.

Загубата остави Парма на 13 точки от спасителната зона, а Дженоа излезе на 7-о място и съхрани шансовете си да се класира за евротурнирите.