Сензация в Италия: Юве на колене пред Парма (видео+галерия)

Италианският шампион Ювентус шокира тифозите си със сензационна загуба с 0:1 от последния Парма на "Енио Тардини" няколко дни преди четвъртфинала с Монако в Шампионската лига. Единственото попадение бе дело на Хосе Маури в 60-ата минута след хубаво изпълнение. Попадението е второ за 19-годишния аржентинец.

Каращият най-тежкия си сезон в своята над 100-годишна история тим на Парма, чийто играчи от месеци не получват заплати (клубът обяви фалит), постигна заслужена победа над звездите на Масимилиано Алегри. Поражението е първо от 29-и октомври (б. а. - с 0:1 от Дженоа в Генуа), което прекъсна серия от 20 мача без такова в Серия "А" за тима от Торино. Футболистите на Старата госпожа загубиха едва втори мач в калчото, като продължават да имат сериозен аванс от 14 точки пред Рома, но "вълците" имат мач по-малко.

Парма - Ювентус 1:0 За момчетата на Роберто Донадони това е и реванш от тежката загуба с 0:7 в първия мач между двата отбора, която бе най-голямата в историята на клуба в калчото.

"Дуковете" остават на последно място с 16 точки, но седем от тях бяха спечелени в последната седмица. Равенство на "Джузепе Меаца" с Интер, успех с 1:0 над Удинезе на "Тардини"  в отложения мач в сряда и днес бе постигнат голям успех. Освен това тима е с мач по-малко и след подобна седмица Донадони и момчетата му може би вече вярват в чудо девет мача преди края на сезона за тях.
В момента тима изостава с 10 точки на 17-то място даващо право на оставане в Серия "А".

Парма - Ювентус 1:0

Поради различни причини Алегри бе без половината си титуляри - Джанлуиджи Буфон(настинал), Андреа Бардзали (мускулен проблем), Леонардо Бонучи (почивка), Патрис Евра (почивка), Андреа Пирло и Карлос Тевес са възстановени, но бяха запазени. Само Пол Погба продължава да лекува по-тежка травма, останалите се очаква да са титуляри срещу Монако във вторник на "Ювентус Стейдиъм".

Другата седмица Юве посреща Лацио, което ще е репетиция преди финала за Купата на Италия през юни. Парма гостува в сряда на Дженоа в отложен мач от 25-ия кръг на калчото, след което ще има визита на Емполи от 31-ия кръг.