Леверкузен превъзмогна кошмара на дузпите (видео)

Три дни след отпадането си от турнира за Купата на Германия Байер (Леверкузен) показа дух и срази Майнц 05 с 3:2 като гост в среща от 28-ия кръг на Бундеслигата. Това е шеста поредна победа за "аспирините" в първенството, при това само с един допуснат гол, като така те са тимът в най-добра форма от целия шампионат. Успехът се оказа още по-ценен, тъй като Шалке 04 не успя да спечели домакинството си на Фрайбург - 0:0, с което Байер вече има цели 10 точки преднина пред "миньорите" в борбата за четвъртата позиция - последната, която праща в Шампионската лига.

Победата на "Кофас Арена" изглеждаше измамно лесна след три гола аванс малко преди края, но домакините вкараха две дузпи и превърнаха в кошмар финалните секунди за съперника. В сряда отборът беше отстъпил от Байерн (Мюнхен) за купата след 11-метрови удари, както се случи и в Шампионската лига срещу Атлетико Мадрид. Сега обаче футболистите от Леверкузен излязоха победители.

Възстановяващият се от контузия Тодор Неделев не беше в групата на "05". Съотборниците му обаче трябва да се вдигнат, защото са само на 4 точки от опасната зона.

Байер поведе още в 15-ата минута, когато Хакан Чалханоолу центрира към Сон Хюн-Мин, за когото беше лесно да реализира. Груба грешка на цялата защита на домакините позволи на Щефан Кийслинг да излезе сам срещу вратаря в 60-ата минута и хладнокръвно да направи 2:0. Чалханоолу привидно реши всичко с дежурното си попадение директно от пряк-свободен удар в 73-ата минута.

Отборът на Мартин Шмид обаче не се беше предал и в 78-ата минута Коо Жа-Чеол върна единия гол от дузпа. В 90-ата минута кореецът реализира втори наказателен удар, който обаче като че ли беше пресилен. В крайна сметка Леверкузен успя да съхрани преднината си и спечели, компенсирайки за нулевото реми със същия съперник на "БайАрена" по-рано през сезона.