И в оредял състав Байерн не може да бъде спрян (видео + галерия)

С група от само 15 футболисти Байерн (Мюнхен) не срещна никаква съпротива от Айнтрахт (Франкфурт) и го победи вкъщи само с 3:0 в двубой от 28-ия кръг на Бундеслигата. В навечерието на първия сблъсък с Порто в Шампионската лига Роберт Левандовски затвърди отличната си форма с два гола в 15-ата и 66-ата минути, а дежурно се разписа и Томас Мюлер в 82-ата минута. Първото попадение дойде от много спорно положение за засада, но това не се оказа решаващо, защото превъзходството на шампионите беше смазващо. Освен трите попадения те удариха две греди, а още един гол на Мюлер беше отменен, макар първоначално да беше зачетен. Успехът увеличи на 13 точки аванса на баварците пред втория Волфсбург, който по-късно днес играе с Хамбургер ШФ. Айнтрахт пък остава с теоритични шансове за класиране в Лига Европа, още повече ако и седмият в таблицата получи квота.

Заради големия брой контузени футболисти треньорът на домакините Джосеп Гуардиола събра група само от 15 човека. На пейката седна титулярният вратар Мануел Нойер, а компания му правеха единствено Себастиан Роде, Холгер Бадщубер и 18-годишният Джанлука Гаудино.

Хосе Рейна получи втория си шанс за сезона и не разочарова, като при 1:0 направи ключова намеса. Пеп започна само с един типичен централен защитник в лицето на Данте, а в тандем с него действаше Рафиня. С травми са Жером Боатенг и Меди Бенатия, както и Дейвид Алаба, Хавиер Мартинес, Бастиан Швайнщайгер, Франк Рибери, Ариен Робен и Том Щарке.

Големият отсъстващ в редиците на Айнтрахт беше водещият голмайстор на Бундеслигата Александер Майер, който се оплаква от контузия в коляното.

Байерн (Мюнхен) - Айнтрахт (Франкфурт) 3:0

Мачът на "Алианц Арена" се превърна в тренировка за домакините, които след 15 минути игра вече водеха. Тогава Левандовски изстреля топката в мрежата от воле след ефектно изпълнение. При паса към него обаче останаха сериозни съмнения за засада.

Скоро след това - в 20-ата и 24-ата минути, Лева на два пъти излезе сам срещу вратаря, но Кевин Трап спаси. Гостите организираха първата си опасност чак в 40-ата минута, но Хосе Рейна излезе напред и спря озовалия се в добра позиция Сони Кител. В ответната атака Томас Мюлер вкара гол, който първоначално главният рефер призна, но след това отмени заради подаден сигнал от асистента си за засада. На повторенията се видя, че топката стигна до нападателя след рикошет в тялото на Макото Хасебе, но пък не е изключено страничният арбитър да е сигнализирал, че Мюлер мина от пасивна в активна засада след докосване на Левандовски секунда по-рано.

В 62-ата минута силен удар по земя на Марио Гьотце срещна страничния стълб. По-късно гредата лиши и Левандовски от попадение, но в крайна сметка логиката доведе до попадение на поляка за 2:0 в 66-ата минута. После той пропусна още веднъж очи в очи с Трап, за да се стигне до 82-ата минута, когато включване на десния бек Митчел Вайзер доведе до точен удар на Мюлер за крайното 3:0.

В следващия кръг Байерн гостува на Хофенхайм, а тимът от Франкфурт приема Борусия (Мьонхенгладбах).