Валенсия изпусна трите точки на "Сан Мамес" в последната минута (видео)

Отборите на Атлетик Билбао и Валенсия завършиха 1:1 в дербито от междинния 30-и кръг в Примера. Домакините се спасиха от поражение на "Сан Мамес" в последната минута с гол на Ариц Адурис. Преди това резервата Родриго де Паул беше дал аванс на "прилепите" в средата на второто полувреме, но в 82-ата минута Николас Отаменди беше изгонен с директен червен картон за много грубо нарушение. С човек по-малко Валенсия не можа да удържи победата и изостана на 3 точки от Атлетико Мадрид в битката за третото място. Баските са осми.

Домакините започнаха по-силно и Микел Баленсиага направи хубав пробив, завършил с остро центриране, което никой от съотборниците му не успя да засече. Валенсия атакуваше по-рядко, но в средата на първата част Пако Алкасер затрудни сериозно Горка Ираисос.

Баските бяха по-активни и в първите минути след почивката. Микел Сан Хосе стреля с глава, но Диего Алвеш изби. В 61-ата минута комбинация между Пако Алкасер и Родриго Морено достави топката до Родриго де Паул, който майсторски откри резултата. Последваха три големи пропуска на Родриго Морено и интригата се запази.

В 82-ата минута Отаменди извърши брутално анрушение срещу Сан Хосе и получи червен картон. Това позволи на домакините да натиснат и в последната минута на редовното време "Сан Мамес" избухна. Удар на Борха Вигера срещна гредата, но при добавката Адурис с 12-ия си гол за сезона наказа един от бившите си клубове. Нападателят на Атлетик се намираше в засада, която не беше маркирана, и донесе точката на своите.