Хебър и Лудогорец излизат в протоколен реванш от полуфиналите за Купата в Пазарджик - на живо със съставите

УЕФА присъди служебна победа на Русия

УЕФА присъди служебна победа с 3:0 за Русия срещу Черна гора в прекратения квалификационен мач за Евро 2016 между двата отбора, игран в края на миналия месец. Двубоят в Подгорица беше прекъснат в 67-ата минута при резултат 0:0 заради безредици на стадиона.

Вратарят на руския отбор Игор Акинфеев беше ударен с факла, хвърлена от трибуните и след това изнесен на носилка. Заради този инцидент срещата беше прекъсната за 34 минути, но след това беше взето решение да се доиграе. В 67-ата минута Дмитрий Комбаров също беше ударен с хвърлена запалка от привържениците на домакините. Последва масов бой между играчите на двата тима и двубоят беше прекратен.

Футболната федерация на Черна гора беше глобена с 50 хиляди евро, а тази на Русия с 25 хиляди евро. Черногорският национален отбор ще изиграе следващия си домакински двубой от квалификациите за Евро 2016 пред празни трибуни. На 5 септември Черна гора приема Лихтенщайн.