Барса громи с 4:0 след прекрасни голове на Меси и Суарес (видео + галерия)

Отборът на Барселона спечели очаквано и убедително с 4:0 срещу Алмерия в среща от междинния 30-и кръг в Ла Лига. Лионел Меси (33) и Луис Суарес (55) реализираха страхотни попадения, а Марк Бартра отбеляза с глава след корнер в 75-ата минута. В добавеното време на срещата Луис Суарес направи успеха още по-убедителен.

Луис Енрике даде почивка на Жерард Пике и Жереми Матийо, включвайки Марк Бартра и Хавиер Масчерано в защитния вал. Триото в халфовата линия беше без типичен опорен халф: Иван Ракитич, Чави Ернандес и Сержи Роберто. Неймар седна на пейката за сметка на Педро Родригес, който си партнираше с Лионел Меси и Луис Суарес. На пейката на алмерийци дебютира каталунецът Сержи Бархуан, направил име именно на "Камп Ноу".

Барселона - Алмерия Срещата започна със забележим натиск на домакините. В третата минута Педро Родригес нахлу в наказателното поле и падна доста лесно. Андалуският тим действаше плътно отзад и не допускаше положения пред вратата си. В 13-ата минута Даниел Алвеш центрира отдясно, а Меси стреля слабо с глава от 15 метра - в ръцете на Жулиан Куеста.

Барселона - Алмерия В 15-ата минута съставът от "Нуево Медитеранео" създаде чудесна възможност при първата си интересна акция. Топката попадна в краката на Уелингтон Силва на 15-ия метър от голлинията, а вратарят Клаудио Браво може да благодари на върналия се Педро, след чийто досег топката излезе в корнер. В 18-ата Лео се промъкна в наказателното поле и се подхлъзна, чудейки се как да продължи. В същата минута Педрито шутира атрактивно от въздуха и топката излезе в аут откъм далечната греда.

Барселона - Алмерия В 24-ата Суарес загърби защитник в наказателното поле, ала не намери правилно предложение, след като Педро беше затворен. В 31-ата капитанът Чави нанесе удар от въздуха от 17 метра, топката тупна и попадна в ръцете на Куеста. В 33-ата геният Меси сам си създаде положение и сам отбеляза гол. Аржентинецът застигна топката на тъчлинията по дясното крило, навлезе по диагонал към наказателното поле и завъртя с ляв вътрешен фалц към далечния ъгъл. Защитниците и вратарят бяха матирани с великолепното фалцово изпълнение, като топката измина около 20 метра преди да намери мрежата до дясната греда на вратаря - 1:0. Това беше първи гол на Ла Пулга след четиримачова суша и под номер 33 в Ла Лига.

Барселона - Алмерия - 4:0 В 38-ата Хави Еспиноса опита да притесни Браво след удар с глава, но неуспешно. В 40-ата Суарес забрави кълбото в наказателното поле. Минута по-късно Педро се измъкна от засадата на върха на атаката, но не одобри по най-добрия начин високия пас. В 43-ата минута Хавиер Масчерано трябваше да фаулира устремения Тиеви Бифума и получи справедлив жълт картон.

Барселона - Алмерия - 4:0 Втората част започна с шанс пред Суарес при корнер. В 49-ата минута уругваецът не можа да насочи точно с глава и спечели само ъглов удар. В същата минута Адриано Корея стреля отдалеч - в ръцете. В 51-ата Педро и Куеста се разминаха за спорна топка. В 55-ата Лучо Суарес вкара страхотен гол. "Деветката" завъртя кълбото в горния десен ъгъл на вратаря с шут от ъгълчето на наказателното поле. В 59-ата Ракитич шутира от 21 метра, ала Куеста плонжира и задържа топката.

Барселона - Алмерия - 4:0 Майстор Чави изправи публиката на крака в 62-ата минута, след като брилянтно задържа топката при преса на съперника. В 71-ата жадният за игра Педро стреля точно, но не и достатъчно силно от 13-ия метър. В 75-ата каталунците реализираха 13-и си гол от статично положение през сезона. Марк Бартра се извиси при корнер и с глава отбеляза за 3:0. В 85-ата Меси стреля от фаул, топката се отклони и за малко не заблуди фатално вратаря.

В 87-ата съдията даде нарушение срещу Меси, което има вероятност да беше в наказателното поле. Все пак Лео изпълни фаул, завъртя топката в ъгъла на стената, но Куеста показа класа и изби в корнер. В 90-ата реферът не зачете страхотно попадение на Джонатан Зонго. В последните секунди на продължението Педро се отскубна отляво и поднесе голова топка на Суарес, който отблизо се разписа за крайното 4:0.

Барселона - Алмерия - 4:0 В следващите две седмици на каталунците предстоят четири тежки мача - два с Пари Сен Жермен и дуели със Севиля и Валенсия в Примера. Временно тимът на Луис Енрике покачи преднината си на върха на седем точки.