Севиля застигна Валенсия в класирането

Отборът на Севиля се изравни по точки с Валенсия след успех с 2:1 над съгражданите им от Леванте в двубой от 30-ия кръг. В момента и двата тима имат по 61 т. и продължават битката си за мястото, даващо право на участие в квалификациите на Шампионската лига. Кевин Гамейро откри за гостите още в 10-ата минута. Леванте получи шанс да изравни, но вратарят на гостите се справи с опасността.

В 37-ата минута Севиля поведе с 2:0, като попадението отбеляза Хосе Антонио Рейес. Домакините стигнаха до почетно попадение в 73-ата минута, когато се разписа Калу Уче с глава. За повече домакините нямаха сили и остават 15-и с 28 т. и имат всички основания да се притесняват за мястото си в Примера, тъй като са много близо до опасната зона.