Матийо донесе златен успех на Барса (видео)

Отборът на Барселона стигна до много измъчен успех с 1:0 в гостуването си на Селта на "Балаидос" от 29-ия кръг в Примера дивисион. Каталунците в голяма част от мача бяха надиграни от своя съперник, който за пореден път показа, че е изключително неудобен за "блаугранас", които дори загубиха в първия сблъсък на "Камп Ноу" през ноември (0:1). Днес обаче щастието се усмихна на барселонци, които с попадение на Жереми Матийо в 74-ата минута успяха да измъкнат ценни три точки и да си върнат преднината от 4 пред вечния враг Реал Мадрид на върха на класирането. Французинът за втори пореден мач се превърна в герой за своя тим, след като се разписа и в дербито с Реал. Така Барса записа пета поредна победа на сметката си и направи нова важна крачка към титлата.

Първото полувреме Селта бе по-добрият отбор на терена. Домакините играеха разкрепостено и много често стигаха до вратата на Клаудио Браво, докато гостите имаха само една реална голова възможност.
В 10-ата минута Хоакин Ларивей проби в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, а Браво трябваше да се намесва решително. Барса отговори с хубав далечен изстрел на Лионел Меси, който принуди Серхио Алварес да демонстрира блестящ рефлекс.

Селта обаче продължи да играе активно и в 29-ата минута Ларивей се възползва от грешка в защитата на Барса и се откъсна в наказателното поле, Браво се хвърли с шпагат да избие топката и като че ли успя, но ситуацията бе доста спорна и спокойно можеше да бъде отсъдена и дузпа за домакините заради острото влизане на вратаря в краката на нападателя. В 42-ата минута гол на Селта бе отменен заради засада. Две минути по-късно пък Ларивей направи невероятен пропуск от границата на вратарското поле, като абсолютно непокрит стреля над гредата.

Барселона започна по-добре втората част и още в 47-ата минута Неймар бе изведен зад защитата и прати топката в мрежата, но и тук съдията прецени че има засада и не зачете попадението, макар ситуацията да бе спорна.

Селта имаше нова добра голова възможност в 55-ата минута, когато Нолито овладя в наказателното поле, финтира бранител и стреля, но покрай вратата. Барса пък отговори с далечен, но твърде неточен удар на Чави Ернандес в 67-ата минута.

В 72-ата минута Уго Майо реши да пробва точността си от дистанция, но и той не бе особено прецизен. Минута по-късно пък Шарлиз бе изведен в наказателното поле и само блестящата намеса на Жерард Пике в решителния момент попречи да се стигне до гол.

В 74-ата минута обаче Барса издебна своя шанс и откри резултата. Чави центрира от фаул в наказателното поле, където Жереми Матийо на далечната греда бе изпуснат от защитата и с глава прати топката в мрежата за 0:1.

Домакините завършиха мача в намален състав, след като в 87-ата минута Ореяна хвърли чим трева по Серхио Бускетс и получи директен червен картон.

В крайна сметка Барса се поздрави с успеха, като с тази победа тимът остава начело в класирането с актив от 71 точки. Селта пък запазва 11-ата си позция с 35 спечелени точки до момента.