Севиля подгони Атлетико след схватка с баските (видео)

Отборът на Севиля вече е само на точка от шампиона Атлетико Мадрид в борба за четвъртата позиция в Ла Лига. Тимът на Унай Емери се наложи с 2:0 над гостуващия Атлетик Билбао в дуел от 29-ия кръг на испанското първенство. Алейкс Видал (3) и Карлос Бака (21) наказаха две груби грешки в защитата на баските. Това е четвърта поредна победа в Примера за андалуския състав, който продължава и борбата си в Лига Европа. Друга лоша новина за Атлетик беше контузията в коляното на Икер Муниаин в 42-ата минута, която може да го изхвърли извън плановете до края на сезона, включително и за най-важния мач за отбора - битката с Барселона за Купата на краля.

Мачът на "Рамон Санчес Писхуан" започна летящо за домакините. В третата минута Беноа Тремулинас хвърли далечен пас, Чабиер Ечейта и Микел Баленсиага се зачудиха, Горка Ираисос излезе извън наказателното поле и се размина с топка. Така измежду трима "лъвове" Алейкс Видал си поведе топката и насочи в празната врата - 1:0. Бака правилно остана встрани от ситуацията поради засада.

В шестата минута Ираисос спаси своите след силен удар от въздуха на дебютиралия за Испания преди четири дни Витоло. В десетата Гжегож Криховяк насочи много опасно с глава и топката премина близо до гредата. В 19-ата минута Иняки Уилиямс създаде първата опасност пред Серхио Рико след хубава контра, приключила с топка в ръцете на вратаря.

В 21-ата минута нова грешка в отбраната на Ернесто Валверде позволи втори гол в полза на андалусците. "Лос бланкирохос" направиха страхотна тройна комбиция, като топката мина през Евер Банега, Витоло и беше насочена от Бака от около седем метра в мрежата - 1:0.

Минута по-късно крачка не достигна на колумбийската "деветка" да вкара 18-и гол в Ла Лига за сезона. Десният бек на баските Оскар де Маркос отправи два опасни шута в 25-ата и 30-ата минути. В 32-ата Ариц Адурис стреля в рамките на вратата. В 42-ата Икер Муниаин беше изнесен на носилка със съмнения за тежка контузия в коляното. В 43-ата Ираисос отрази шут на Бака.

Северняците овладяха топката в началото на второто полувреме, но без шансове за отбелязване на гол. Момчетата на Унай Емери се чувстваха комфортно с аванса си и залагаха предимно на правилно позициониране. Валверде смени рано голаджията си Адурис и Микел Рико, но това не промени облика на тима. Атлетик се нуждаеше от гол, за да повярва в обрата, но той сякаш нямаше откъде да дойде.

Хубаво положение се появи едва в 72-ата минута, когато Уилиямс шутира от границата на наказателното поле. В 79-ата Бенят Ечебария стреля зрелищно от въздуха - Серхо Рико улови топката. В 88-ата Криховяк можеше да вкара и трети гол за севилци, ала стреля анемично във вратаря.

Севиля ще се бори със зъби и нокти за място в Шампионската лига заедно с Атлетико Мадрид и Валенсия. Атлетик е уютно в средата на таблицата и мечтае за първи трофей от дълги години.

Снимки: "Марка"