Швейцария с класика над Естония (видео)

Отборът на Швейцария надигра категорично Естония в срещата между двата тима от 5-ия кръг в група "Е" на квалификациите за Евро 2016. "Кръстоносците" спечелиха у дома с 3:0 и запазиха шансове в борбата за челните места в групата.

Домакините откриха резултата в 17-ата минута, когато след центриране на Джердан Шакири Фабиан Шер с глава успя да прати топката във вратата за 1:0. Десет минути по-късно отново Шакири асистира, този път на Гранит Джака, който с изстрел от около 20 метра успя да насочи кълбото в мрежата за 2:0. Третият гол в срещата пък бе дело на Харис Сеферович в 80-ата минута, който бе заел добра позиция при едно разбъркване в наказателното поле и от близо реализира за 3:0.

Въпреки тази победа Швейцария остава на 3-ото място в групата с 9 точки, колкото има и втория Словения. И двата тима обаче изостават сериозно от лидера Англия, който е с пълен актив от 15 точки. Естония пък все повече се отдалечава от еврофиналите, като остава на 5-ата позиция с 4 точки.