Сент Етиен се справи с Лил след почивката

Сент Етиен победи с 2:0 Лил в мач от 30-ия кръг на Лига 1. Двете попадения за "зелените" бяха дело на Макс-Ален Градел, който се разписва през втората част на двубоя.

След нулево първо полувреме гостите от Северна Франция останаха с човек по-малко заради закъснял шпагат на Маркош Лопеш срещу Жереми Клеман. В 63-ата минута домакините успяха да открият резултата. Франсоа Клерк получи топката по дясното крило и центрирането му намери Градел, който със завъртане прати топката в мрежата. Десетина минути по-късно при едно разбъркване нападателят отново бе на правилното място в наказателното поле, за да прати топката за втори път в мрежата.

С успеха си днес Сент Етиен отново се завърна на втора позиция в класирането, след като събра 52 точки. Монако обаче може да задмине отново "зелените", ако по-късно днес победи Реймс. Лил остава на осмо място с 41 точки.