Четвъртият в Испания срещу четвъртия в Германия в спор за 1/4-финал в ШЛ

Тази вечер в 21:45 часа отборите на Атлетико (Мадрид) и Байер (Леверкузен) ще се изпраявт един срещу друг на "Висенте Калдерон" в мач реванш от 1/8-финала в Шампионската лига. Четвъртият във временното класиране в Испания излиза срещу четвъртия в Германия в спор за четвъртфинал. "Аспирините" имат леко преимущество след първия двубой на свой терен като спечелиха с 1:0. Сега обаче задачата им в реванша няма да е никак лека, тъй като "дюшекчиите" са напълно способни да обърнат нещата в своя полза.

Атлетико (Мадрид) е финалист от миналогодишното издание на турнира, когато впечатли всички със своето представяне, но накрая загуби битката за трофея с вечния си съперник Реал (Мадрид). Сега "дюшекчиите" със сигурност ще искат да повторят, а защо не и да подобрят представянето си от миналата кампания и не са склонни да отпаднат на толкова ранен етап, така че излизат само за победа.

В същото време Байер миналата година отпадна на този етап в надпреварата, но сега германският тим е амбициран да се представи колкото може по-добре. "Аспирините" вече показаха, че не са за подценяване като спечелиха първия мач на свой терен. Въпросът е дали могат да повторят добрата си игра и отново да изненадат своя съперник?

Добрата новина в състава на домакините е завръщането на Марио Манджукич, който пропусна последния мач с Еспоньол заради наказание. В същото време обаче наставникът Диего Симеоне няма да може да разчита на Диего Годин и Тиаго, които са наказани за този мач и най-вероятно на тяхно място ще играят Хосе Хименес и Марио Суарес.

В състава на гостите няма особени проблеми. Германският тим най-вероятно ще заложи на същите единадесет, които играха и в първия двубой на "БайАрена". Под въпрос за мача са Ларс Бендер, Емир Спахич и Роберто Хилберт, но всеки от тях има шанс да играе довечера.