Лука Тони оглозга Наполи (видео)

Отборът на Верона победи Наполи с 2:0 в предпоследния неделен мач от Серия "А". За пореден път в герой за състава от града на Ромео и Жулиета се превърна ветеранът Лука Тони. Централният нападател реализира и двете попадения в мрежата на Мариано Андухар. По този начин стрелецът вече има 13 гола от началото на сезона в Серия "А".

Наставникът на гостите Рафаел Бенитес заложи на част от резервите, но вече при негативен резултат се видя принуден да пуска тежката артилерия Хосе Кайехон, Гонсало Игуаин и Маноло Габиадини. Последният се отчете с шут в гредата, но само толкова. Срещата ще се запомни и с много жълти картони, които реферът Лука Банти показа - 11 на брой.

В последната минута на редовното време домакините останаха и с човек по-малко, след като към съблекалните по-рано пое Джакопо Сала. Със загубата днес "адзурите" от Юг дадоха "геймбол" в ръцете на Лацио. При победа над Торино утре "орлите" ще се откъснат с три точки пред тима на Рафа в борбата за третото място.