Аталанта и Удинезе се оказаха еднакво слаби

Аталанта и Удинезе записаха разочароващо 0:0 в среща от 27-ия кръг на Серия "А", с което не си помогнаха особено. Домакините остават без победа в шести пореден мач и са първият тим над чертата, само на 4 точки от Каляри. Положението при "фриуланите" също не е цветущо - само един успех в изминалите шест двубоя и 12-а позиция в таблицата.

Срещата на "Атлети Адзури д'Италия" в Бергамо се превърна постна продукция с много малко достойнства. Все пак тимът на Удинезе беше този, който можеше да спечели, след като в 13-ата минута шут на Силван Видмер се отби в гредата. За последния четвърт час гостите бяха и с човек повече, тъй като Карлос Кармона получи директен червен картон за нарушение срещу Алан Маркес. Численото превъзходство на терена обаче не доведе и до такова в резултата.

Аталанта продължва да търси първа победа при новия си треньор Едоардо Рея, но следващата задача пред тима е доста трудна - гостуване на Наполи в следващия кръг. На Удинезе пък предстои домакински мач с Фиорентина.