Лидерът Голдън Стейт с 6-а поредна победа у дома, Уестбрук го направи отново

Лидерът в Националната баскетболна асоциация Голдън Стейт постигна шеста поредна домакинска победа след 106:98 над Лос Анджелис Клипърс в мач от редовния сезон. Дреймънд Грийн завърши с 23 точки и 6 асистенции за успеха, а Клей Томпсън и резервата Шон Ливингстън добавиха по 21. Остин Ривърс беше рай-резултатен за гостите с 22 точки, а звездата на тима Крис Пол завърши с 14 точки и 11 асистенции.

Шампионът Сан Антонио постигна пети последователен успех, след като се наложи над гостуващия Чикаго със 116:105. Тона Паркър реализира рекордните си за сезона 32 точки, а Коуи Ленърд добави 20 точки и 8 борби за победата. Пау Гасол Беше лидер за гостите с 23 точки и 15 борби.

Ръсел Уестбрук продължи изключителното си представяне напоследък, след като записа пети "трипъл-дабъл" в последните си шест мача при победата на Оклахома Сити над гостуващия Торонто със 108:104. Уестбрук, който е водещ реализатор в НБА през този сезон, записа 30 точки, изравни рекорда си по асистенции за един мач със 17 и добави 11 борби. Така той за седми път през сезона постигна "трипъл-дабъл" и вече има общо 15 в кариерата си. Ерик Кантер добави 21 точки и 12 борби за успеха. ДеМар ДеРозан беше най-добър за канадците с 24 точки и 9 асистенции.

Шарлот навакса изоставане от 11 точки и се справи с домакина Детройт със 108:101, за да запише пети последователен успех в лигата. Ал Джеферсън се отличи с 24 точки и 8 борби за гостите, а Морис Уилямс добави 21 точки и 9 асистенции. Реджи Джаксън беше най-добър от домакините с 25 точки, 7 борби и 7 асистенции, но Детройт пропиля аванс от 60:49 от края на първото полувреме и след почивката допусна обрат, а с това и шеста поредна загуба.

Със страхотна игра в последната четвърт Далас стигна до успех със 100:93 в залата на Лос Анджелис Лейкърс. 6:35 минути преди домакините имаха аванс от 90:84, но със серия от 16:1 точки текасците решиха мача в своя полза. Монта Елис вкара 31 точки за Далас, а Дирк Новицки добави 12. Резервата Карлос Буузър беше най-добър за домакините със 17 точки и 8 борби, но Лейкърс допусна пето последователно поражение и остава на предпоследното място в Западната конференция без шанс да стигне до плейофите.