Метц продължава да затъва

Отборът на Метц продължава с пълна сила да се запътва към завръщането си в Лига 1. Тимът от Източна Франция записа поредна загуба в Лига 1 и беше победен при гостуването си на Рен в мач от 28-ия кръг на френския шампионат. Единственото попадение отбеляза младата надежда на бретанците Пол-Жорж Нтеп в средата на първата част.

Така Метц остава с актив от 22 точки на дъното на класирането. Толкова има и отборът на Ланс, който по-рано днес загуби от Пари Сен Жермен. Двата тима са на девет точки и мач повече от първия спасяващ се Лориен.

В дербито на Средиземноморието между Бастия и Ница за пореден път вреше и кипеше и не се размина без червени картони. Този път двама души от гостите от Лазурния бряг бяха изгонени - Грегоар Пюел и Сюлейман Диавара. Така логично Бастия стигна до успеха с 2:1. Карлос Едуардо откри за "орлетата", но корсиканците обърнаха с попадения на Гийом Жиле и Джовани Сио. Така Бастия събра 36 точки и е на девето място, докато Ница е с две по-малко на 15-а позиция.

Бордо стигна до късна победа с 2:1 при гостуването си на Каен, благодарение на дузпа, реализирана от Диаго Ролан в 90-ата минута. Преди това оново уругваецът бе открил резултатът, а Слоан Приват изравнил за нормандците. Бордо е пети с 45 точки, докато Каен е с 34.