Грандиозен провал за Вердер за Купата на Германия (видео)

Играещият отлично от началото на полусезона в Бундеслигата Вердер (Бремен) беше изненадващо елиминиран на осминафиналите в турнира за Купата на Германия след поражение с 1:3 при визитата на Арминия (Билефелд). Лидерът в Трета лига изигра отличен мач и триумфира напълно заслужено. Вердер излезе с титулярния си състав, но звездите на тима Дейви Зелке, Златко Юнузович и Франко ди Санто бяха далеч от познатото ниво.

Арминия поведе в 20-ата минута чрез Мануел Юнглас, който реализира на празна врата. При атаката отново сбърка новият централен защитник на Вердер Яник Вестергор, който провали съотборниците си и срещу Волфсбург (3:5) през изминалия уикенд, допускайки грешки за три от петте попадения.

Положението за бременци стана още по-тежко в 57-ата минута, когато Себастиан Шупан вкара за 2:0 след заучено изпълнение на корнер.

След това отборът от Първа Бундеслига трайно се настани в полето на домакините, но вратарят Александер Шволов отчая Дейви Зелке с фантастичен рефлекс при удар с глава в 71-ата минута.

Все пак Вердер успя да стигне до попадение, макар с изненадващ голмайстор в лицето на капитана Клеменс Фритц и още по-изненадващо - след шут с левия крак. Това се случи в 76-ата минута, което означаваше, че гостите имат около четвърт час, за да докарат срещата поне до продължения.

Улисани в предни позиции обаче, те оставиха играчите на Арминия да организират контраатака в 84-ата минута, която завърши с нов точен изстрел на Юнглас за крайното 3:1.

АРМИНИЯ - ВЕРДЕР 3:1
1:0 Мануел Юнглас (32)
2:0 Себастиан Шупан (57)
2:1 Клеменс Фритц (76)
3:1 Мануел Юнглас (84)