Юношите на България зарадваха с победа навръх 3 март (видео)

Навръх националния празник 3-ти март юношеският национален отбор на България до 17 г. постигна престижна победа в първата от двете контроли срещу връстниците им от Швейцария с 2:1 на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен. Мачът започна изключително динамично с много опасности и пред двете врати. Капитанът Кристиян Славов имаше шанс да реализира, като засече с глава центриране отдясно, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб на гостите. Минута по-късно „кръстоносците“ получиха правото да изпълнят дузпа, след нарушение срещу Харис Самарджич. Димитър Шейтанов спаси с вещина удара от бялата точка на Робин Хусер.

Нашият вратар продължи с добрите намеси и отрази удар с глава на Едмон Рамадани в 9-ата минута. Националите бързо се окопитиха и Светослав Ковачев стреля над вратата в ответната атака.

В 22-та минута отново той центрира от фаул, Петко Христов свали топката на Илиян Стефанов и той майсторски я промуши под краката на противниковия вратар.

Две минути след това Жан Бамерт повали откъсналия се отляво Георги Русев, за което беше санкциониран с червен картон и дузпа за нашия отбор. Тонислав Йорданов от „Литекс“ се нагърби с изпълнението, но вратаря на швейцарците спаси неговия удар.

До края на полувремето Тонислав Йорданов имаше още две добри възможности за отбелязване на гол, но пропусна да удвои.

В първите минути на второто полувреме високото темпо се запази. Швейцарците изравниха в 49-та минута след пас от дълбочина и самостоятелен пробив на Едмонд Рамадани.

Българите отговориха светкавично и Тонислав Йорданов възстанови преднината ни две минути по-късно, след като се ориентира най-добре в наказателното поле при рикоширала топка от противников защитник, след удар на Георги Русев.

В 72-та минута нападателят на „ДИТ“ Георги Русев можеше да увеличи резултата, след като надбяга двама защитници отляво, но вратарят отрази удара му.

Следващият мач между двата тима е в четвъртък от 14:00 часа отново на стадион „Хаджи Димитър“.

БЪЛГАРИЯ - ШВЕЙЦАРИЯ 2:1
1:0 Илиян Стефанов (22)
1:1 Едмонд Рамадани (49)
2:1 Тонислав Йорданов (51)