Интер върви нагоре с трета поредна победа (видео)

Отборът на Интер започва все повече да набира скорост в Серия "А". Тази вечер тимът на Роберто Манчини записа трета поредна победа на сметката си, като надигра Каляри като гост в среща от 24-ия кръг. Успехът на "нерадзурите" обаче не може да се каже, че дойде лесно, като те определено имаха и късмет в някои моменти от мача. Матео Ковачич откри резултата в 47-ата минута, а Мауро Икарди удвои преднината на гостите в 68-ата минута. В 74-ата минута пък автогол на Хуан Пабло Карисо върна надеждите за Каляри, но домакините не успяха да стигнат поне до равенство, макар да имаха своите шансове за това.

Интер бе отборът, който видимо доминираше през първото полувреме. В 8-ата минута гостите стигнаха до първата си голова възможност, Фреди Гуарин опита задна ножица, но бе отсъдено нарушение. След това в 19-ата минута Лукас Подолски получи чудесен пас в наказателното поле, но реши да лъже двама защитници и вратаря и в крайна сметка така и не отправи удар. В 24-ата минута Давиде Сантон центрира за Подолски, който с глава стреля покрай вратата. В 29-ата минута пък удар на Марсело Брозович бе спасен от вратаря, а при добавката Мауро Икарди също не успя да отбележи от близо. Две минути по-късно Гуарин реши да тества рефлексите на вратаря от дистанция, но стражът отново спаси.

Отборът на Каляри стигна по първото си положение в мача едва в 36-ата минута, но не бе далеч от откриване на резултата, като Дуе Чоп получи в близост до вратата и отправи удар, който бе избит от Сантон пред голлинията. Две минути по-късно Пол-Жозе М'Поку опита далечен изстрел, но без успех.

В края на полувремето пък Интер имаше нова добра възможност чрез Подолски, който направи поредния си пропуск с глава след чудесно центриране на Гуарин, като германецът стреля над вратата.

Още в началото на втората част обаче Интер най-накрая стигна до откриване на резултата. В 47-ата минута Икарди получи в наказателното поле, не успя да стреля, но върна за нахлуващия на скорост Матео Ковачич, който с бомбен удар под гредата не остави шансове на вратаря за 0:1.

Играчите на Каляри обаче реагираха като ужилени и само няколко минути по-късно Годфред Донса отправи далечен удар, който бе спасен от Хуан Пабло Карисо. В 56-ата минута още по-добър шанс се откри пред Андреа Косу, който изскочи зад защитата, но стреля изключително неточно над вратата. В 60-ата минута и Самуеле Лонго бе изведен в наказателното поле, но от близо стреля право във вратаря.

Интер бе притиснат в своята половина и изглеждаше сякаш всеки момент резултатът ще бъде изравнен. Случи се обаче точно обратното. В 68-ата минута "нерадзурите" огранизираха страхотна контраатака, Мауро Икарди получи на скорост, финтира защитник и с неспасяем удар в далечния ъгъл удвои преднината на своя тим - 0:2.

Все пак Каляри не се предаде и в 74-ата минута Самуеле Лонго напредна и отправи бомбен удар, който се отби от гредата, а след това рикошира в гърба на Карисо и влезе във вратата за 1:2. Няколко минути по-късно пък  М'Поку стреля опасно от дистанция, но покрай вратата. В добавеното време на мача и Конти имаше шанс да затрудни вратаря след заучено положение от фаул, но отново Карисо спаси. Интер пък можеше да стигне до трети гол секунди преди края на двубоя, като изстрел на Ернанеш се отби от напречната греда.

В крайна сметка обаче Интер удържа крехката си преднина и записа нов успех на сметката си, като събра актив от 35 точки и излезе на 6-ата позиция във временното класиране. Каляри пък продължава да затъва, като тимът четири поредни мача няма победа и се намира на 18-ата позиция с 20 точки.