Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Вратарска грешка донесе ценна победа на Виляреал (видео)

С попадение на резервата Лусиано Вието в 71-ата минута Виляреал надви Ейбар с 1:0 и се утвърди на 6-ото място в Примера. Наставникът на "жълтата подводница" Марселино Гарсия Торал даде почивка на част от звездите си и това можеше да му изиграе лоша шега, но през второто полувреме натискът към вратата на гостите се засили, а само няколко минути след влизането си в игра Вието успя да накаже груба грешка на вратаря на Ейбар Чаби Ирурета. Той реагира колебливо след удара на аржентинския нападател и топката се търкулна зад голлинията.

Преди почивката Жерард Морено и Джоел Кембъл направиха пропуски за Виляреал. Гостите се бранеха стабилно и почти не атакуваха. В 55-ата минута Кембъл за пореден път пропиля перфектна възможност да открие резултата. С появата на Вието и Денис Черишев атаките на домакините станаха още по-скоростни. Така се стигна до 71-ата минута, когато наглед безобиден удар на Вието завари неподготвен Ирурера и спря в мрежата.

Загубата е пета поредна за Ейбар. Баският тим стартира сезона силно, но през новата година е в сериозна криза и заема 11-о място в класирането.