Адурис зарадва "Сан Мамес" (видео)

Футболистите на Атлетик Билбао надвиха с 1:0 Райо Валекано в среща от 24-ия кръг на Примера дивисион, играна на "Сан Мамес" в Страната на баските. Ариц Адурис отбеляза единствения гол след точен шут в 86-ата минута. Наставникът на гостите от "Вайекас" Пако Хемес не можа да ознаменува с поне точка стотния си мач като треньор на Райо в Ла Лига.

В петата минута Ариц Адурис върна назад към Унай Лопес, Тоньо беше преодолян, но нисичкият халф на баските стреля извън вратата. В десетата Гаел Какута шутира от пряк свободен удар и Горка Ираисос изби в корнер. В 21-ата минута Алберто Буено стреля над напречната греда от статично положение. В 23-ата Маркел Сусаета центрира от фаул, Аймерик Лапорт насочи с глава, но стражът на гостите се разтегна и изби.

В 29-ата Андони Ираола беше надигран от Лика, ала защитата на "лос рохибланкос" предотврати изстрел на Лео Баптищао. В 38-ата минута включилият се преди минути Оскар де Маркос намери Ираола, след което защитник отби в ъглов удар. Минута преди почивката Микел Рико шутира прекалено високо след пас на Суса. Във втората добавена минута реферът назначи несъществуваща засада на Рико.

Втората част започна с шанс пред Адурис - влезлият след почивката Кристиан Алварес улови. През второто полувреме темпото поспадна и логично възможностите за гол намаляха. В краката на домакините пролича умора от срещата в четвъртък на италианска земя. Буено прати по превъзходен начин топката в мрежата в 69-ата минута, но след правилно отсъдена засада.

В 80-ата Иняки Уилиямс стреля в обсега на вратаря след пас на Де Маркос. Две минути по-късно тъмнокожият нападател насочи над гредата след подаване на Адурис. В 86-ата минута "пчеличките" сгрешиха при изнасянето на топката, Микел Баленсиага центрира отляво, след което игра и с глава, за да стигне топката до Адурис. Голмайсторът на "лъвовете" не прости грешката и отбеляза с удар от десет метра за деветия си гол в Ла Лига - 1:0.

Снимки: Ел Корео