Убийствено ефективен Ливърпул се доближи на две точки от топ 4 (видео)

Ливърпул постигна изключително важна победа като гост на Саутхамптън, след като надделя с 2:0 над един от основните си конкуренти в битката за четвъртото място. Филипе Коутиньо (3') и Рахим Стърлинг (73') се разписаха за гостите, реализирайки два гола в първите два точни удара на своя отбор. Благодарение на успеха селекцията на Брендън Роджърс се доближи само на две точки от отбора на Манчестър Юнайтед, който в момента заема заветното четвърто място.

Първото полувреме бе белязано от няколко много спорни ситуации, в които домакините могат да се чувстват ощетени, тъй като претендираха на три пъти за дузпи, а веднъж Симон Миньоле се намеси решаващо, играейки с ръце извън наказателното поле. Мърсисайдци също настояваха за 11-метров наказателен удар при една ситуация с участието на Стърлинг.

Джеймс Уорд-Праус, Мат Таргет и новото попълнение Филип Джуричич бяха титуляри за "светците". Мениджърът на мърсисайдци Брендън Роджърс бе направил три промени в своя стартов състав. Изненадващо бившият играч на Саутхамптън Деян Ловрен започна като титуляр на мястото на Мамаду Сако, който отпадна от групата на "червените" заради контузия. Лазар Маркович пък стартира вместо Алберто Морено. Рахим Стърлинг водеше атаката на гостите, докато Даниел Стъридж и Марио Балотели останаха на скамейката за началото.

Само след 25 секунди игра домакините претендираха за дузпа, след като Джуричич нахлу в наказателното поле, Емре Джан сложи ръка на рамото му, а сърбинът падна леко. Кевин Френд обаче подмина ситуацията.

В третата минута Филипе Коутиньо откри резултата след страхотен удар от близо 30 метра. Секунди след това имаше ново критично положение пред вратата на гостите. Джо Алън опита да изчисти топката от краката на Джуричич, но не успя да играе с нея. Сърбинът отново претендираше за нарушение, но през това време опасната атака продължи - топката ситна до Елиа, който стреля отблизо, но Миньоле успя да спаси с крак и да предотврати сигурен гол във вратата си.

В 32-ата минута и играчите на Ливърпул имаха претенции за дузпа. Рахим Стърлинг финтира Фонте в наказателното поле, бранителят се хвърли на шпагат и първо игра с топката, след което препъна английския национал.

Минута пред края на първата част Елиа бе изведен сам срещу Миньоле, но стражът излезе смело и изби  топката. Останаха сериозни съмнения обаче, че белгиецът игра с ръка извън наказателно поле. Съдийската бригада не отчета нечиста игра. Секунди след това имаше ново спорно положение в наказателното поле на гостите. Този път топката срещна ръката на Деян Ловрен, но отново не последва сигнал. Миньоле пък изби силен удар на Джуричич и мърсисайдци оцеляха, оттегляйки се на почивка с гол аванс.

През втората част Саутхамптън отново се опитваше да води играта, но този път отбраната на Ливърпул действаше по-организирано и не допускаше чисти положения пред вратата на Миньоле. В 73-ата минута Рахим Стърлинг реши всичко. Той комбинира добре с Морено, който центрира неточно по земя, но Мат Таргет не успя да изчисти добре и подаде топката на нападателя, който я прати във вратата на Форстър. Така гостите отбелязаха два гола след два точни удара до момента.

Ливърпул спечели 23 точки от последните 27 възможни и вече е на пета позиция - на една зад днешния си съперник и на две от Манчестър Юнайтед. В следващия кръг мърсисайдци приемат шампиона Манчестър Сити.