Хари Кейн отново спаси Тотнъм - този път в 96-ата минута (видео)

Тотнъм се спаси от поражение, стигайки до изравнителен гол за 2:2 срещу Уест Хам в 96-ата минута на лондонското дерби от 26-ия кръг на Премиър лийг. "Чуковете" играха много силно на "Уайт Харт Лейн" и взеха аванс от два гола чрез попадения на Шейку Кояте (22') и Диафра Сако (62'). Тотнъм се разигра в края и първо Дани Роуз намали в 81-ата минута, а в 96-ата Хари Кейн донесе точката на "шпорите". Той пропусна дузпа, но вкара добавката, реализирайки 24-ия си гол от началото на сезона.

Голямата изненада в състава на домакините бе решението на Маурисио Почетино да остави един от най-добрите си играчи - Кристиан Ериксен, на резервната скамейка за началото. Хари Кейн очаквано започна на върха на атаката на "шпорите".

Възстановеният Уинстън Рийд бе титуляр за Уест Хам за сметка на Кевин Нолан. Новото попълнение Нене остана извън групата на "чуковете".

Тотнъм очаквано започна доста по-силно на "Уайт Харт Лейн" и още в седмата минута Бенталеб нанесе много опасен удар от близо 30 метра, но Адриан успя да спаси. Няколко минути след това Хари Кейн бе изведен а наказателното поле, но след неговия удар топката срещна гредата.

При първата си по-опасна атака - в 22-ата минута, гостите обаче излязоха напред. Дембеле загуби топката, Кресуел центрира добре отляво, а Кояте се промъкна между Дайър и Вертонген и успя да засече с глава.

В 25-ата минута Кейн изведе много добре Дани Роуз, който обаче стреля над вратата. Малко след това Юго Лорис спаси удар на Енер Валенсия.

Като цяло след гола, който получи, Тотнъм загуби импулса в играта си и не успя да наложи очаквания натиск до почивката.

Кристиан Ериксен се появи за началото на втората част на мястото на безличния в днешния двубой Муса Дембеле.

В 58-ата минута гостите пропуснаха изключителна възможност да удвоят. Даунинг изведе много добре Сако, който стреля в близкия ъгъл, вместо да подаде на свободния Енер Валенсия. В крайна сметка Лорис спаси удара на сенегалеца. Сако обаче се реваншира четири минути след това, когато засече на далечната греда остро центриране на Марк Нобъл и от малък ъгъл преодоля Лорис за 0:2. Секунди след това именно Нобъл можеше да получи втори жълт картон заради грубо влизане в краката на Бенталеб. Джон Мос обаче го пожали.

В 66-ата минута Лорис спаси Тотнъм от трети гол, след като изби удар отблизо на Валенсия.

1/4 час преди края Хари Кейн най-сетне вкара топката в мрежата зад Адриан, но попадението правилно бе отменено заради засада. Минута след това стражът на "чуковете" спаси много опасен пряк свободен удар на Ериксен. В 81-ата минута все пак Дани Роуз намали резултата. Адриан дел Кастийо изчисти след корнер пред неговата врата, топката стигна до левия бек, който от границата наказателното поле стреля, топката тупна в земята и прехвърли вратаря. Много скоро след това Солдадо можеше да изравни, но ударът му бе спасен.

В 95-ата минута Хари Кейн нахлу в наказателното поле, където падна, след като бе задържан от Алекс Сонг. Джон Мос посочи бялата точка, а голмайсторът на Тотнъм се нагърби с изпълнението. Адриан първоначално спаси удара на нападателя, но след това Кейн стигна до топката и я прати в опразнената врата за крайното 2:2.

Уест Хам остава на осма позиция - на пет точки зад Тотнъм, който е шести.