Гризман и Манджукич дръпнаха юздите за 3:0 (видео+галерия)

Испанският шампион Атлетико Мадрид спечели спокойно с 3:0 над гостуващия Алмерия в среща от 24-ия кръг на Примера дивисион. Антоан Гризман се отчете с два прекрасни гола в 20-ата и 29-ата минута, а преди това Марио Манджукич вкара от интересна дузпа в 13-ата минута. Момчетата на Диего Симеоне се отърсиха от провала във Виго преди седмица и повдигнаха самочувствието си преди 1/8-финалния мач в Шампионската лига срещу Байер (Леверкузен).

Първият изстрел дойде от крака на Антоан Гризман още във втората минута. Мигел Анхел Моя намери французина с далечен пас, а при удара топката премина покрай целта. В 13-ата минута съдията Матеу Лаос даде доста странна дузпа за домакините. Диего Годин участва във въздушен дуел с Томер Хемед, при който не се видя нередна игра. Марио Манджукич отбеляза дузпата без колебание. Любопитното е, че това се оказа гол номер 67 000 в историята на Ла Лига.

Атлетико - Алмерия В 20-ата минута Франсиско Велес сбърка при изнасянето, Манджукич изведе Гризман, който напредна и насочи в мрежата точно до далечната греда - 2:0. Добрата игра на "лос колчонерос" продължи и топката се движеше постоянно около наказателното поле на състава от "Нуево Медитеранео". В 29-ата преднината стана класическа след нов проблясък на Гризман. "Седмицата" се възползва от втора асистенция на Манджукич и с хубаво завъртане от пет метра наказа Жулиан Куеста. Това беше 14-и гол за Антоан само в испанското първенство.

Атлетико - Алмерия "Дюшекчиите" намалиха темпото след почивката предвид липсата на интрига и предстоящия си мач в Шампионската лига. В 47-ата минута Тиеви Бифума отправи много опасен удар, но Диего Годин беше застанал на правилното място. В 60-ата уругвайският защитник изчисти топката, тя попадна в Корона, но неговият удар не беше достатъчно прецизен. Фернандо Торес и Раул Гарсия се появиха в игра, като Диего Симеоне съхрани силите на Манджукич и Гризман. В 78-ата минута номер 8 от Памплона получи добра топката и ударът му премина покрай диагоналната греда. В 89-ата Саул изстреля топката от 20 метра и накара Жулиан Куеста да избива. В добавеното време реферът показа втори жълт картон на Гилерме Сикейра.

Атлетико се доближи на три точки от Барселона и временно е на четири от лидера Реал Мадрид.