ДИТ разби Локо (Пловдив) при юношите до 17

Лидерът в Елитната група до 17 години ДИТ Спорт не срещна проблеми с гостуващия Локомотив (Пловдив) в мач от 24-ия кръг на първенството и го победи с 5:1. Мачът бе игран на комплекса "Царско село" в София, а резултатът бе открит в края на първото полувреме, когато нападателят на домакините Георги Русев напредна в наказателното поле и стреля. Ударът му бе избит от вратаря, но Мехмедали Мехмедали стигна до топката и на празна врата я прати в мрежата.

В началото на втората част Локомотив успя да изравни, след като Георги Чукалов реализира дузпа. Равенството обаче се задържа само три минути, тъй като Русев отново изведе ДИТ напред, след като се пребори със защитник и от малък ъгъл вкара за 2:1. В 66-ата минута резервата Георги Недялков направи 3:1 след като защитник на "смърфовете" не успя да изчисти една центрирана топка. В 70-ата минута Недялков вкара втория си гол за деня, засичайки с крак центриране отдясно. Минута по-късно Локомотив получи право да изпълни втора дузпа, но този път Чукалов прати топката над вратата.

Две минути преди края на мача се стигна до любопитна ситуация в наказателното поле на пловдивчани. При едно нарушение на границата на пеналтерията главният съдия Петър Доровски отсъди дузпа, но страничният арбитър му даде знак, че нарушението е било извън полето и наказателният удар бе отменен. Така или иначе обаче от последвалия фаул домакините вкараха пети гол. След центриране Асен Чандъров засече топката с глава за крайното 5:1.

По този начин ДИТ запазва лидерската си позиция в класирането. Тимът от Драгалевци е на върха с 57 точки - шест преднина от втория ЦСКА, който е с 51. Левски и Литекс са с по 50, но и мач по-малко. Локомотив (Пловдив) пък е 13-и с 18 точки.

ДИТ СПОРТ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 5:1
1:0 Мехмедали (40)
1:1 Чукалов (43-д)
2:1 Русев (46)
3:1 Георги Недялков (66)
4:1 Недялков (70)
5:1 Чандъров (78)