Левски стартира с класика, Домо блести в дебюта на новите (видео+галерия)

Отборът на Левски разби с 3:0 Хасково в първата 1/4 – финална среща за Купата на България пред около 5000 зрители на стадион “Георги Аспарухов”. Голмайсторът Валери Домовчийски отбеляза първите два гола в 21-ата минута от дузпа и в 33-ата минута. Тихомир Трифонов пък оформи класическия резултат с автогол в 90-ата минута.

Така “сините” стартираха 2015 година с отличен резултат в дебюта на Стойчо Стоев, но не задоволиха с играта си най-вече след почивката. Двама от новите - Емил Нину и Боян Йоргачевич дебютираха от първата минута, а Лукаш Гикиевич и Либан Абди изиграха първите си минути за “сините”в края на срещата. Мачът-реванш е на 3 март в Хасково, като столичани трябва да допуснат историческо поражение, за да не се класират на полуфинал в турнира.Преди това обаче двата тима излизат един срещу друг след седмица отново на "Герена" в мач от "А" група.

Левски - Хасково 3:0, първи мач за Купата на България За Левски като титуляри започнаха две от новите попълнения - Боян Йоргачевич и Емил Нину. На пейката останаха Лукаш Гикиевич, Александър Александров и Либан Абди, който не е напълно възстановен от травма. На върха на атаката действаше Валери Домовчийски, който наниза цели десет гола в подготовката. Титуляр бе и младата надежда Божидар Краев. През есента двата тима се срещнаха в Хасково в мач от първенството и Левски се наложи убедително с 4:1.

Първа опасност пред Кирил Акалски бе в 7-ата минута, когато Божидар Краев стреля от няколко метра със странична ножица над горната греда. В 13-ата минута Педро шутира силно от 20 метра и Акалски боксира. 120 секунди след това Гаджев стреля от фаул, но Акалски пак спаси. Стражът боксира и нов удар на Педро в 20-ата минута. При добавката Бедоя нанесе удар, но Димитър Андонов изби с ръка и Стефан Апостолов показа бялата точка. Домовчийски прати топката в долния десен ъгъл на Акалски за 1:0, като това бе негов трети гол в турнира за сезона и общо осми.
В 24-ата минута Йоргачевич спаси първия удар към своята врата - от фаул. Домовчийски пропусна отлична възможност след подаване от фаул на Гаджев в 28-ата минута, като от пет метра стреля над горната греда. В 30-ата минута Нину при опит да изчисти топката бе на път да си отбележи автогол, но Йоргачевич изби с една ръка в корнер.
Домовчийски направи 2:0 в 33-ата минута, когато от три метра на празна врата бе точен. Преди това топката попадна в Краев, който бе с гръб към вратата, но при опит да стреля последва рикошет. Коженото кълбо попадна в Домовчийски и нападателят удвои със своя девети гол за този сезон. Секунди по-късно след страхотен плонж и удар с глава Краев бе близо трети гол, но Акалски майсторски изби в ъглов удар. В 40-ата минута пък Владислав Узунов се откъсна от защитата в синьо, но сам срещу Йоргачевич стреля в аут.
На почивката Емил Велев замени Андонов с Георги Коруджиев, но Левски продължи да държи инициативата. Първият удар бе в 57-ата минута на Аниете, който стреля в аут. Стефан Велев замени Луис Педро и веднага отправи удар във вратата на Акалски. В 73-ата минута Лукаш Гикиевич дебютира, след като замени Домовчийски. Последният бе изпратен от публиката с аплодисменти. Полякът пък пропусна да вкара своя първи гол в 82-ата минута, когато негов удар бе избит от защитник. Бившият играч на АЕЛ на няколко пъти можеше да бъде намерен по-добре и да завърши с удар.
Ливан Абди също дебютира в 83-ата минута, когато замени Антонио Аниете. До края на срещата "сините" стигнаха до нов гол, който почти сигурно им гарантира място на полуфиналите. Той дойде обаче благодарение на бившия вратар на тима Акалски. Пловдивчанинът напусна своето поле и се опита да спъне Мигел Бедоя на тъча, но испанеца го преодоля и центрира към Гикиевич. Нападателят бе изпреварен от Трифонов, който при опита си да избие на шпагат прати топката в празната врата на своя тим и изправи публиката на Левски на крака.