Наполи се вижда на 1/8-финал след четири гола в Трабзон (видео)

Отборът на Наполи направи огромна крачка към класиране на 1/8-финал в Лига Европа, след като постигна разгромен успех с 4:0 в гостуването си на Трабзонспор в първи мач от 1/16-финалите. Неаполитанците решиха всичко в мача още до средата на първото полувреме, когато отбелязаха три от попаденията в мача чрез Енрике в 6-ата, Гонсало Игуаин в 20-ата и Маноло Габиадини в 27-ата минута. В добавеното време на двубоя пък Дуван Сапата добави още един гол на сметката на италианския тим.

Срещата стартира повече от добре за Наполи. Още в 6-ата минута след центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле, Кулибали отправи удар от близо, който бе спасен от вратаря, но след това топката стигна до Енрике, който с прехвърлящ удар с глава бе точен за 0:1.

Трабзонспор опита да се върне в мача, но в 20-ата минута отново бе наказан. Гостите организираха бърза контраатака, като Габиадини пое топката в средата на терена и напредна до наказателното поле, след което подаде на непокрития Игуаин, а той само засече кълбото в опразнената врата.

В 27-ата минута пък неаполитанците като че ли окончателно убиха интригата. Дрис Мертен с чудесен пас намери Габиадини в наказателното поле, той овладя технично, обърна се и хладнокръвно реализира за 0:3.

В 85-ата минута италианският тим си спечели и дузпа, но Мертенс пропусна от бялата точка. Все пак в добавеното време на мача Наполи стигна и до четвърти гол, след като Дуван Сапата се оказа най-съобразителен и довкара една отбита от вратаря топка след удар на негов съотборник.

Така Наполи натрупа повече от солиден аванс преди реванша на свой терен и Трабзонспор ще трябва да сътвори истинско чудо, за да обърне нещата в своя полза на "Сан Паоло".