Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Мъките на Рома нямат край (видео)

Мъките на Рома продължават с пълна сила, а разочароващите резултати от Серия "А" се пренесоха и на европейската сцена. След нулевото равенство с последния в класирането на италианското пъревнство Парма през изминалия уикенд, тази вечер "вълците" отново донесоха негативни емоции на феновете си на "Олимпико", завършвайки 1:1 с Фейенорд в първа среща от 1/16-финалите на Лига Европа. През първото полувреме всъщност нещата изглеждаха добре за италианците, които не допускаха опасности за вратата си, а в 22-ата минута вкараха гол чрез Жервиньо. През второто полувреме обаче "джалоросите" изглеждаха немощни в атака, а попадението на Колин Казим-Ричардс в 55-ата минута дава известно предимство на холандския тим преди реванша.

В първите минути играчите на Руди Гарсия започнаха привидно по-пасивно, но в 8-ата минута Жервиньо пропусна прекрасен шанс за гол. Котдивоарският нападател не уцели вратата от доста удобна позиция след центриране отдясно. Две минути по-късно стражът на Фейенрод Кенет Фермеер не се намеси добре при едно центриране и това доведе до нова опасност за вратата на гостите, но босненският халф на "вълците" Миралем Пянич пропусна целта с мощен шут.

В 22-ата минута Рома излезе напред в резултата. След атака отдясно гръцкият бек Василис Торосидис намери Жервиньо в наказателното поле на гостите и този път котдивоарецът не сбърка - 1:0.

Само три минути след попадението Жервиньо имаше отличен шанс за втори гол, но отигра лошо ситуацията и не успя да нанесе решаващ удар.

Първата по-сериозна заплаха за вратата на младия страж на Рома Лукаш Скорупски бе в 31-ата минута, когато Карим Ел Ахмади получи топката в наказателното поле на домакините, но опитът му за удар от въздуха бе повече от неуспешен. В 37-ата минута Колин Казим-Ричардс опита да затрудни Скорупски с удар от малък ъгъл, но вратарят на италианците внимаваше.

В 55-ата минута Фейенорд изравни резултата. Лекс Иммерс стреля коварно с глава, Скорупски изби топката в напречната греда, но тя отиде право на крака на Казим-Ричардс, който на празна врата нямаше как да сбърка.

В 73-ата минута нещата можеше да се объркат още повече за Рома. Йенс Тоорнстра стреля от фаул от далечно разстояние и вратарят Скорупски се намеси нескопосано, изпускайки топката, но за негов късмет тя не попадна в мрежата, а излезе в корнер.

В 83-ата минута новото попълнение на Рома Сейду Думбия, който се появи в игра през второто полувреме, можеше да донесе победата на "вълците", но направи голям пропуск, след като получи топката в изключително удобна позиция пред вратата на Фейенорд. Секунди след това отново Думбия се размина с топката на метри пред вратата на Фермеер, който пък малко след това се намеси отлично при коварен удар на Торосидис. В 88-ата минута пък гостите можеха да изтръгнат победата, след като футболист на Фейенорд се озова в опасна близост до вратата на Скорупски, но бе блокиран от бранител на италианците.

В крайна сметка, двубоят завърши без победител и след седмица предстои интересен реванш в Ротердам.

РОМА - ФЕЙЕНОРД 1:1
1:0 - Жервиньо (22)
1:1 - Казим-Ричардс (55)