Гингам закотви Метц на дъното

Отборът на Гинган победи с 2:0 като гост Метц в мач от 25-ия кръг на Лига 1. Бретанците продължават с отличната си форма през новата година и взеха резонен успех в Източна Франция. В герой за победата се превърна бившият играч на Метц Жереми Пие, който подаде за първия гол и сам вкара втория.

В 25-ата минута крилото центрира към Кристоф Маднан, който засече топката в мрежата. Малко преди почивката Пие не остави шансове на Йоан Карасо с удар от границата на наказателното поле и направи 2:0. През втората част домакините тръгнаха напред в търсене на нещо различно от загуба, но така и не успяха дори да намалят резултата.

По този начин Гинган вече заема осмо място в класирането с актив от 35 точки, докато Метц остава на дъното на подреждането с едва 21.