Ланс продължава да затъва

Отборът на Ланс продължава със слабото си представяне в Лига 1 през 2015 година. След моментния проблясък в миналия кръг и равенството 3:3 като гост на Сент Етиен, днес северняците се издъниха и загубиха с 0:2 като домакин от Евиан Тонон-Гайяр в мач от 25-ия кръг на френския шампионат.

Автор и на двете попадения бе новото попълнение Матийо Дюамел. Нападателят, който дойде от Каен, се разписа на два пъти преди почивката. В края на мача пък двата тима останаха с по десет души, след като Людовик Баал и Даниел Ваас бяха изгонени.

Така Ланс остава с опасната зона с актив от 22 точки и спасението вече е на пет. Евиан също е под чертата, но има три повече от днешния си съперник.

Бастия пък продължава със силната си серия и днес изненада коравия Нант с 2:0 като гост. Новото попълнение Джовани Сио откри, а Флойд Айте удвои след почивката. В средата на втората част Фернандо Аристигета пък остави "канарчетата" с човек по-малко. Бастия вече има 30 точки на 13-о място. Нант пък е с три повече на девета позиция.

Тулуза пък победи с 2:1 Рен. Оскар Трехо откри за "виолетовите" в началото на мача, но в самия край Ола Тойвонен изравни. Радостта на бретанците обаче бе кратка, след като Александър Пешич успя да вкара втори гол за Тулуза и така да донесе успеха на тима си. "Виолетовите" са 16-и с 28 точки, докато Рен е с 31 на 12-а позиция.