Салах и Бабакар се разправиха със Сасуоло (видео)

Отборът на Фиорентина надигра с 3:1 като гост Сасуоло в първия мач от 23-ия кръг на италианската Серия "А". Първия си гол с фланелката на "виолетовите" отбеляза привлеченият от Челси Мохамед Салах, който откри резултата в 30-ата минута. Два гола за тима на Винченцо Монтела отбеляза Кума ел Бабакар (32, 62), а в 67-ата минута Доменико Берарди реализира почетното попадение за домакините.

Фиорентина заема четвърта позиция в класирането, на 4 точки зад третия Наполи, който гостува тази вечер на Палермо. Сасуоло е 12-и.

В 30-ата минута Бубакар по великолепен начин изведе Салах сам срещу стража Андреа Консили и египтянинът с хубав удар изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Сасуоло. Само 2 минути по-късно резултатът стана 0:2. Този път Салах подаде на намиращия се в наказателното поле на домакините Бубакар, сенегалецът използва мощната си физика и с безпощаден шут по земя опъна мрежата зад Консили.

Футболистите на Еузебио Ди Франческо все пак бяха близо до 1:2 в 45-ата минута, но нямаха късмет, тъй като ударът от далечно разстояние на младия талант Доменико Берарди срещна гредата.

В 62-ата минута Бабакар се разписа за 0:3, след като получи топката на точката на дузпата, а край него изобщо нямаше играчи на Сасуоло. Сенегалецът имаше време да си нагласи удобно топката и с лек удар по земя да я насочи в мрежата. Пет минути по-късно Берарди все пак реализира попадение, с което оформи крайния резултат. Той изпрати топката във вратата на Чиприан Тетерушану с глава след дълъг пас.