Левски с 20-та поредна загуба, сърби отказаха "сините" за 5 минути (галерия)

Левски записа двадесета поредна и общо двадесет и първа загуба в Адриатическата лига. Шампионите отстъпиха у дома на сръбския Металац Фармаком (Валево) с 66:77, а повторен дебют за столичния клуб направи Васил Евтимов.

След днешната среща българите остават на последна позиция в класирането с баланс 1-21, докато Металац вече има 11 успеха и 11 поражения.

Началото бе отлично за домакините от Левски, които бързо поведоха с 9 точки – 14:5 след 4 изиграни минути, а гостите от своя страна изпитваха значителни трудности в нападение. Сърбите все пак се окопитиха и изравниха играта, а в оставащите шест минути направиха същата серия от 14-5, за да се стигне до 19:19 след една част.
Левски - Металац
„Сините“ отново започнаха добре и поведоха с 27:26, но Металац се възползва от проблемите с личните нарушения на Алекс Симеонов (3), Васил Евтимов (2) и Димитър Ангелов (2) и взе инициативата, разчитайки на Никола Йевтович. 208-сантиметровият център се разигра и помогна на гостите да се оттеглят на почивка с аванс от 4 точки – 33:37, реализирайки по-голямата част от точките на своя тим.
Металац остана начело в резултата и през цялата трета част, въпреки устрема на българския шампион. Левски на няколко пъти успяваше да свали разликата само до точка, но точно тогава бившият гард на столичани Неманя Протич отговаряше с успешни стрелби от тройката, които отново даваха спокойствие на сърбите. След 30 минути резултатът бе 53:56.
Сърбите пречупиха Левски в първата половина на заключителните 10 минути, когато заложиха на агресивна лична преса и отбелязаха 13 безответни точки за 56:69. Играчите на българския шампион дадоха всичко от себе си, но силите им не стигнаха и те отстъпиха с 11 точки - 66:77.

Филип Виденов вкара 18 точки и направи 4 асистенции за Левски. Димитър Ангелов завърши с 12 точки, а Павел Иванов и Алекс Симеонов вкараха по 11. Васил Евтимов се отчете с 6 точки и 13 борби при завръщането си в редиците на родния шампион.
За Металац Никола Йевтович бе почти перфектен с 24 точки и едва един пропуск в стрелбата от игра. Гардът Неманя Протич пък наказа бившия си тим Левски 16 точки и 7 асистенции.

ЛЕВСКИ - МЕТАЛАЦ ФАРМАКОМ (ВАЛЕВО) 66:77 (19:19, 14:18, 20:19, 13:21)

ЛЕВСКИ: Деян Карамфилов, Филип Виденов, Павел Иванов, Алекс Симеонов, Димитър Ангелов