Партизан не остави шанс на Левски в "Пионир" (видео)

Българският шампион Левски записа двадесетата си загуба в Адриатическата лига, отстъпвайки на сръбския първенец Партизан с 66:94 като гост. 6500 зрители изгледаха срещата в легендарната белградска зала “Пионир”, а феновете на сърбите показаха, че са оставили в миналото грозните сцени, които се разиграха при домакинството на “сините” в “Универсиада” през ноември миналата година. Всички по трибуните посрещнаха левскарите с ръкопляскания при представянето на двата отбора.

Играчите на Тити Папазов показаха убийствен мерник от зоната за три точки и реализираха 52% от опитите си (13/25), но и това се оказа недостатъчно за нещо повече срещу именития съперник.

Следващият мач на Левски е на 13 февруари (петък) в зала "Универсиада" срещу друг сръбски тим - Металац Фармаком (Валево), докато Партизан гостува на шампиона на регионалната надпревара Цибона (Загреб) ден по-късно.

През първата четвърт българите се противопоставиха отлично на именития си съперник. Партизан така и не успя да се откъсне напред в резултата, най-вече благодарение на отличната стрелба на Левски от далечна дистанция - “сините” реализираха 5 тройки от 8 опита в първите 10 минути, за да се стигне до 22:22 след една част.

“Гробарите” стартираха втората част ударно и поведоха с 29:40 след серия от 18-7 и висока ефективност в стрелбата под коша и пробивите. Левскарите все пак се съвзеха и в оставащите две минути до полувремето свалиха изоставането си до 7 точки - 39:46 на почивката.

Партизан остана начело през цялата трета четвърт, като в по-голямата част разликата в полза на сърбите бе двуцифрена. Нова доза тройки на Филип Виденов и Павел Иванов дадоха надежда на Левски, но въпреки това след 30 минути сърбите водеха с 10 точки - 58:68.

Интригата окончателно бе убита в последната част, след като възпитаниците на Душко Вуйошевич рязко вдигнаха оборотите, а разликата бързо прескочи 20 точки в тяхна полза, a крайният изход на срещата бе 66:94 в полза на белградския гранд.

Филип Виденов вкара 25 точки (5/8 от тройката) при завръщането си в Адриатическата лига след 5-годишна пауза. Капитанът Павел Иванов добави 14 точки, а Димитър Ангелов остана с 13 за Левски.

Едо Мурич се включи силно от пейката за Партизан и бе най-резултатен с 15 точки, 18-годишният Ваня Маринкович вкара 13 точки и овладя 8 борби, а Саша Павлович и Никола Милутинов се отчетоха с по 12 точки.

Партизан нямаше висока успеваемост от тройката като Левски, но за сметка на това домакинтие реализираха 61% от стрелбите си за две точки и тотално доминираха в подкошието, овладявайки 37 борби срещу едва 16 за българския тим.

ПАРТИЗАН (БЕЛГРАД) - ЛЕВСКИ (СОФИЯ) 94:66 (22:22, 24:17, 22:19, 26:8)

ПАРТИЗАН: Миленко Тепич 6, Саша Павлович 12, Драган Милосавлевич 4, Милан Мачван 8, Никола Милутинов 12 (Янис Козелоглу 5, Едо Мурич 15, Ваня Маринкович 13, Борис Дало 6, Михайло Андрич 9, Андреа Милутинович, Неманя Безбрадица 4)

ЛЕВСКИ: Деян Карамфилов 3, Филип Виденов 25, Павел Иванов 14, Алекс Симеонов 6, Димитър Ангелов 13 (Джими Хънт 5, Алекс Уандие, Спас Николов, Йордан Минчев, Стоян Гюроски)