Рилски спортист се изкачи на четвърто място в НБЛ

Рилски спортист (Самоков) победи като гост Черноморец (Бургас) с 84:64 точки в отложена среща от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. След успеха възпитаниците на Росен Барчовски се изкачиха на четвърто място в класирането с 25 точки актив. Лидер е Лукойл Академик с 29 точки. Черноморец е на осмо място със 17 точки.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, след което гостите имаха преднина от само точка - 38:37. В третата четвърт баскетболистите от Самоков отбелязаха 26 точки срещу 17 за домакините, а в последните 10 минути преднината им достигна дори 20 точки разлика.

С 20 точки и 13 борби за победителите завърши Тони Гуджино, а Джулиън Норфлийт добави 17 точки. За домакините с 22 точки приключи Емил Бинев, а с по 15 се отчетоха Деян Белич и Димитър Рошманов.

Черноморец (Бургас) - Рилски спортист (Самоков) - 64:84 (21:17, 16:21, 17:26, 10:20)