Бордо се съвзе

Отборът на Бордо прекъсна черната си серия от шест последователни мача без победа в Лига 1, след като стигна до успеха с 1:0 при гостуването си на Евиан Тонон-Гайяр в двубой от 24-ия кръг на френския шампионат. Единственото попадение за жирондинците бе дело на Уахиб Хазири още в 11-ата минута. Това бе единственият удар в очертанията на вратата за гостите, но той се оказа победен. С успеха си днес Бордо се върна на шестата позиция в класирането с актив от 37 точки. Евиан пък е в опасната зона с 23.

Каен продължава с отличното си представяне в последно време и записа четвърта поредна победа. Днес тимът от Нормандия победи с 2:0 като домакин Тулуза. Новото попълнение Слоан Приват откри, а ветеранът, който се намира в отлична форма - Жюлиен Фере, удвои от дузпа. Така вече Каен е на 14-о място с 27 точки, докато Тулуза е с две по-малко на 17-о.

Бастия победи с 2:0 Метц и го закотви твърдо на дъното в класирането. Попаденията паднаха през втората част, след като Гуидо Милан от гостите бе изгонен за втори пореден път от мач, в който е на терена. Аржентинецът получи два предни жълти картона и трябваше да напусне игра. Попаденията вкараха Франсоа Камано и Риад Будебуз от дузпа. Бастия има 27 точки на 15-о място, а Метц е последен с 21.

Реймс продължава с лошата си серия, след като загуби с 1:3 като домакин от Лориен. Реймс поведе преди почивката с гол на Бенжамен Муканжо, но през втората част "мерлузите" обърнаха с попадения на Ламин Гасама, Бенжамен Жано и Рафаел Герейро. Реймс е на 13-о място с 29 точки, докато Лориен е с две по-малко.