Симеон Славчев дебютира за Болтън при тежко поражение в Чемпиъншип

Българският полузащитник Симеон Славчев направи дебют за Болтън в дивизия Чемпиъншип в Англия, но тимът му падна 1:4 при гостуването на лидера Дарби Каунти. Славчев влезе на полувремето на мястото на Лиъм Тротър, но представянето му беше доста плахо.

Все пак до почивката овните водеха с 2:0 с голове на Том Инс в 39-ата и на Джеф Хендрик в 45-ата минута. А две минути след началото на второто полувреме Инс вкара и второто си попадение за 3:0. В 51-ата минута гостите върнаха едно попадение чрез Филип Твардзик, който засече с глава центриране на Бари Банън, а в 68-ата минута Хендрик оформи крайното 4:1 с втория си гол в
мача.

След това поражение Болтън слезе на 17-о място в класирането с 34 точки, а Дарби взе преднина от 3 пред Борнемут на 1-ата позиция и има 59.