Фамозни голове върнаха победния ритъм на Байерн (видео + галерия)

След два поредни мача без победа на старта на полусезона в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) спечели първите си 3 точки, надигравайки Щутгарт с 2:0 като гост в двубой от 20-ия кръг. Ариен Робен (41') и Дейвид Алаба (50') забиха голове-красавци, които ще претендират за попадения на сезона. Преследвачът Волфсбург също победи днес и така баварците остават на върха с 8 точки преднина.

Мачът на "Мерцедес Бенц Арена" обаче не беше от типичните за Байерн. Тимът направи много слабо първо полувреме, в което поведе с първото си положение. Домакините се противопоставяха много добре, но в предни позиции се оказаха анемични. Вторият гол на Алаба буквално реши всичко, като Щутгарт така и не успя да организира натиск.

Щутгарт - Байерн (Мюнхен) 0:2

Триумфът на Борусия (Дортмунд) над Фрайбург (3:0) по същото време запрати бившия тим на Красимир Балъков на последно място, без отбелязан гол в последните си четири срещи.

За втора поредна среща Джосеп Гуардиола заложи на постройка с трима в защита, пред която стоеше Чаби Алонсо. Наставникът направи две промени в стартовия си състав в сравнение с 11-те, които започнаха срещу Шалке 04 във вторник - Роберт Левандовски водеше атаката за сметка на Томас Мюлер, а изгоненият Жером Боатенг беше заменен от Данте. Промяна имаше и в централния нападател на Щутгарт от последния двубой, като днес започна Ведад Ибишевич за сметка на Мартин Харник. Хууб Стевенс нареди отлично своите играчи, затваряйки крилата и насищайки центъра, което заедно с липсата на достатъчно активност сред футболистите на Байерн допринесе за липсата на изявено превъзходство на гостите преди почивката.

Реално мюнхенци не създадоха чисто положение чак до гола на Робен в 41-ата минута. Дори първата опасност беше пред Мануел Нойер, след като в 28-ата минута параболичен удар на Готоку Сакаи удари лявата му греда.

На полувремето Гуардиола вкара Мюлер, но силата на Байерн в нападение не се увеличи. Отборът обаче имаше щастието да поведе с 2:0 след ювелирно изпълнение на Алаба от фал в 50-ата минута, след което срещата се доиграваше. Мюнхенци бяха доволни от резултата и запазиха силите си, още повече че това беше третият им мач в рамките на осем дни.

След седмица шампионите приемат Хамбургер ШФ, след което на 17 февруари им предстои гостуване на Шахтьор (Донецк) в двубой от Шампионската лига. Щутгарт пък ще търси пътя към спасението с визита на Хофенхайм.