Фурорът на Бижев за Черно море продължи в голово шоу с лидера в Словения (видео+снимки)

Отборът на Черно море приключи с голово шоу зимната си подготовка в Анталия. Тимът на Никола Спасов завърши 3:3 срещу лидера в словенския шампионат Домжале последната си трета проверка на турска земя.

Новият нападател на "моряците" Вилиян Бижев отново показа отлична форма, като вкара първите два гола за варненци, като първо даде преднина в 25-ата минута за 1:0, а след това бе точен за 2:1 в 53-ата минута. Това бяха неговите голове № 5 и № 6 за "зелено-белите" от три мача в Анталия, след като преди това отбеляза по две попадения във вратата на грузинския Колхети и на румънския Пандури. Интересното е, че шестте му гола бяха поредни за варненци, като серията му прекъсна Петър Златинов. Бившият играч на Литекс дебютира през второто полувреме на мястото на Тодор Паланков, а в 76-ата минута хладнокръвно реализира дузпа за 3:3. За лидерът в Словения точни бяха Вук (39), Грвала (58) и Ванчаш (71), а три техни попадения бяха отменени - две поради засада и едно за нарушение в атака.

Резултатът е бе открит от българите в 25-ата минута. Един дълъг пас стигна до Матиас Курьор, който намери в наказателното поле непокрития Бижев и новото попълнение на варненци откри. Веднага след попадението словенците можеха да изравнят, но на два пъти Стефан Станчев изби от голлинията.

Малко по-късно отново Домжале можеше да отбележи, но Илия Николов спаси отлично един удар с глава от корнер. В 39-ата минута все пак словенците изравниха. Слободан Вук се възползва от центриране отдясно и засече топката във вратата на Черно море. В ситуацията вратарят на варненци Николов получи травма. В последната минута на полувремето Домжале вкара и втори гол, но попадението бе отменено заради фаул в нападение.

В 53-ата минута Черно море отново излезе напред в резултата и отново точен бе Бижев. При едно дълго изпълнение на тъч топката бе продължена към нападателя, който отново бе непокрит в малкото наказателно поле, за да направи 2:1. Веднага след това ново попадение на Домжале бе отменено и отново заради засада. Все пак скоро резултатът стана 2:2. При една контраатака Ернест Грвала бе изведен на стрелкова позиция и без да се бави вкара с левия крак.

В 63-ата минута трети гол бе отменен за Домжале. При един удар от фаул топката се удари в горната греда и след това бе засечена в мрежата от притичал футболист, но отново бе отсъдена засада.

В 71-ата минута словенците излязоха напред в резултата за първи път в мача. След едно двойно подаване Руди Ванчаш стреля с десния крак и топката влезе в левия ъгъл на вратата на "моряците". Пет минути по-късно този път беше ред на Черно море да изравни. Реферът отсъди дузпа, след като Живко Атанасов бе ударен в носа при една борба за висока топка. С изпълнението се нагърби Петър Златинов и направи 3:3. Това се оказа и крайният резултат в срещата.

Така в трите си проверки в Турция Черно море записа една победа (5:0 Колхети) и две равенства (2:2 с Пандури и 3:3 с Домжале).

ЧЕРНО МОРЕ - ДОМЖАЛЕ 3:3
1:0 Бижев (25)