Черно море изпусна румънци в Турция

Черно море завърши наравно 2:2 с румънския Пандури във втората си контрола по време на лагера на отбора в Турция. В първата си проверка на турска земя футболистите на треньора Никола Спасов се наложиха с 5:0 над грузинския Колхети.

Черно море откри резултата в 24-та минута, когато Марчин Буркхардт изведе в отлична позиция Вилиян Бижев и нападателят на "моряците" вкара за 1:0. Румънският тим изравни в 33-та минута. В 44-та минута Вилиян Бижев отбеляза второто си попадение в мача, след като Михаил Венков изведе острието на Черно море в чиста позиция и той покачи резултата на 2:1. Минута по-късно гол, отново на Бижев, бе отменен заради спорна засада. Румънският тим стигна до равенството в добавеното време на втората част на мача.

За Черно море двубоя започнаха Александър Чанович, Кирил Котев, Михаил Венков, Стефан Станчев, Марк Клок, Тодор Паланков, Марчин Буркхардт, Стенио, Симеон Райков, Матиас Курьор и Вилиан Бижев. В игра за варненския тим влязоха още Слави Сталев, Бекир Расим, Иван Коконов, Живко Атанасов, Живко Петков и Мамуту Кулибали, който днес се присъедини към Черно море.