"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

ЦСКА загуби от Стяуа след куп невероятни пропуски (видео)

Отборът на ЦСКА загуби с 0:1 от Стяуа, който вече се подвизава под името ФКСБ, в петата си контрола на турска земя. Адриан Попа вкара единственото попадение в 45-ата минута, но "армейците" могат да съжаляват за този резултат заради многото непростими пропуски. Стефан Николич, Тони Силва и Жуан Фелипе имаха чисти положения очи в очи с вратаря на съперника, но не успяха да го предодолеят в нито един от случаите.

Това е второ поредно поражение за футболистите на Стойчо Младенов, които бяха стартирали с три последователни победи лагера си в Турция.

Първият удар в мача бе отправен от Тони Силва в 6-ата минута, но стражът на румънците Кожокару изби. Последваха дълги минути на равностойна игра, а в 20-ата минута отново "червените" създадоха опасност, но този път изстрелът на Маркиньос бе твърде слаб и не затрудни вратаря на съперника.

Чак в 30-ата минута футболистите на Стяуа стигнаха до чисто положение пред Ел Харуби, но Оршулич се намеси навреме и отклони в корнер шут на Русеску.

В 44-ата минута "армейците" имаха отлична възможност да поведат, след като Тони Силва изскочи от дълбочина, премина покрай вратаря, но си поведе твърде дълго топката и вместо да вкара в опразнената врата, стреля в аут. В ответната атака Адриан Попа бе намерен пред вратата на ЦСКА, напредна и с премерен удар матира Ел Харуби за 0:1.

След почивката "червените" отново започнаха по-активно, но Николич не успя да изравни от чиста позиция. В 51-ата минута Маркиньос стреля от фаул, но прати кълбото много над вратата. В 60-ата минута Попа можеше да увеличи преднината на своя тим, но този път топката срещна гредата.

В 64-ата минута Жуан Фелипе също се отличи с непростим пропуск, изведен сам срещу Кожокару. Петнайсетина минути по-късно резервата Аурелиен Йоахим отправи неточен изстрел. В 85-ата минута и Галчев пробва късмета си от свободен удар, но не намери целта.

Следващата контрола на ЦСКА е на 6 февруари (петък) срещу Слован Либерец.

ЦСКА - СТЯУА 0:1
0:1 Попа (45)

ЦСКА: Ел Харуби, Василев (68-Супусепа), Оршулич, Крачунов, Кукоч, Съндей, Маркиньос (68-Галчев), Тони Силва (68-Фортес), Жуан Фелипе, Милисавлевич, Николич (68-Йоахим)

СТЯУА: Валентин Кожокару, Паул Пап, Сърджан Лукин, Фернандо Варела, Алин Тошка, Андрей Препелица, Никандро Бреевелд, Адриан Попа, Раул Русеску, Александру Кипчиу, Клаудиу Кешеру