Кехайова остана 24-а в гигантския слалом

Българката Михаела Кехайова завърши на 24-о място в гиганския слалом на Европейския младежки олимпийски зимен фестивал. Кехайова завърши с общо време 2:00.01 минути като остана на 10.81 секунди от шампионката Роман Жераси (Франция). Кехайова беше 30-а след първия манш, но във втория се изкачи с шест места напред. Другата българка в тази дисциплина Даниела Елинова финишира 40-а в първия манш, но както и вчера не завърши втория.

В преследването на 7.5 км в биатлона при момичета Милена Тодорова в 40-а с 9 грешки, София Величкова е 51-а с 4 пропуснати мишени, а Виктория Комитова е 57-а с 9 пропуска. Победителка е французойката Лу Жанмоно, стартирала 10-а и единствена от всички завършила без наказателна обиколка. В ски-бягането на 7.5 км свободен стил момчета Мартин Пенчев се класира 65-и на на 3.30.7 минути от шампиона Янош Бругер (Германия). Останалите българи са съответно: 72-и Николай Виячев, 73-и Цветан Иванов и 82-и Любомир Папарков.

При момичетата на 5 км свободен стил Петя Стойчева е 64-та на 3.56.1 минути от победителката Антония Фребер от Германия. Всички те ще стартират и в спринтовите ски-бягания утре. В четвъртък на фестивала ще стартират спечелилият сребро в гиганслия слалом Алберт Попов, Йоан Тодоров и Радослав Дурев в слалома. Форумът завършва в петък с българско участие в смесените щафети на биатлона.