Виляреал с гол преднина и с множество пропуски (видео)

Отборът на Виляреал стигна до победа с 1:0 над Хетафе в първа 1/4-финална среща за Купата на краля, играна на "Ел Мадригал". Капитанът на "подводницата" Бруно Сориано реализира страхотен гол от пряк свободен удар в 85-ата минута. Домакините изпуснаха около десетина много добри положения, като за половината пропуски може да бъде винен Жерард Морено, който днес нямаше ден. Реваншът е след седмица в мадридското предградие.

Преди почивката тимът на Марселино Гарсия Торал изпусна куп голови възможности. Резултатът през първото полувреме можеше да е класически в полза на "жълтите", но остана нулев. Марио Гаспар първи заплаши вратата на кастилците в третата минута. В осмата Жерард Морено изпусна нарисуван гол: стреля над гредата от непосредствена близост.

В 17-ата отново той провали усилията на своите. В 31-ата Жерард Морено направи хеттрик от пропуски, след като получи добра топка от Антонио Рукавина и я прати над гредата. В 34-ата съдията подмина дузпа в полза на гостите, след като Чечу Дорадо повали Хуан Родригес. В 42-ата Джовани дос Сантос също изпусна кристално положение след неточен изстрел.

Първото положение след почивката беше за гостите от "Колисеум Алфонсо Перес": в 51-ата минута Серхио Асенхо покри близкия си ъгъл след шут на Карим Йода. В 64-ата Джио стреля в тялото на Карлос Вигарай при неразчетено излизане на вратаря. В 73-ата Жерард Морено отново пропусна - този път на два пъти за няколко секунди. Първо стражът отрази някакси неговия удар, а след това Жерард стреля необезпокоявано от малкото наказателно поле в аут.

Към края на срещата момчетата на Кике Санчес Флорес също изпуснаха две добри положения. В 85-ата, когато мачът отиваше към 0:0, Бруно Сориано отбеляза превъзходен гол от пряк свободен удар и зарадва "Ел Мадригал". Топката прехвърли стената и влетя в незащитения от вратаря ъгъл 1:0.

Победителят от този дуел ще се изправи срещу Барселона или Атлетико Мадрид в битка за място на финала.