Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Фейенорд пречупи Твенте

Отборът на Фейенорд се утвърди на трето място в Ередивизие след успех с 3:1 над Твенте в дербито на 18-ия кръг. Грандът от Ротердам вече има в актива си 34 точки - с две повече от изненадата на сезона Цволе. Твенте пък остана на шеста позиция с 28 пункта.

Колим Казъм-Ричардс пропусна дузпа за Фейенорд в 36-ата минута, но още при следващата атака на домакините Лекс Имерс откри резултата. Бившият тим на Николай Михайлов изравни в 51-ата минута чрез Орландо Енгелаар, но не след дълго Йенс Торнстра върна аванса на Фейенорд, а в края Жан-Пол Ботию затвърди успеха на "червено-белите".

В другите мачове вчера Вилем II надви Го Ахед Ийгълс с 1:0, Утрехт отстъпи у дома на Хееренвеен с 1:2, а Хераклес зауби от Екселсиор с 0:3.

Снимка: feyenoord.com