Рилски с лесна победа срещу Левски (галерия)

Рилски спортист сложи край на серията си от три поредни поражения в женската НБЛ, надигравайки лесно като гост Левски с 86:52. Това бе трета победа за самоковския тим от началото на сезона, докато “сините” изиграха първи официален мач от 17 декември насам, а като треньор на тима дебютира Таня Гатева.
Левски - Рилски Спортист
Рилски си свърши работата още през първата четвърт, в която допусна едва 8 точки в коша си и се оттегли с аванс от 21 точки (29:8) след 10 изиграни минути. Младият тим на Левски се съвзе от шока, но така и не успя да се върне в мача в оставащите 30 минути и в крайна сметка загуби с 34 точки разлика - 86:52.
Клеандра Робъртс наниза 20 точки за Рилски, Тамика Гюз вкара 18 и овладя 10 борби, а Вероника Джикова се отчете със 17.

За Левски Габриела Николова и Ивана Петрова завършиха съответно с 12 и 10 точки.