България се вдигна от 0:2 срещу Дания на старта в квалификации за Евро 2016

Националният отбор на България по футзал завърши 2:2 с Дания в първа среща от квалификациите в Благоевград за ЕВРО 2016 в Белград. Двата гола за “трикольорите” бяха дело на Даниел Димов, който първо намали четири минути преди края, а 120 секунди преди последния съдийски сигнал донесе равенството. Момчетата на треньорския тандем Иван Стоилов – Свилен Иванов дори пропуснаха две положения, за да стигнат до пълен обрат.

Българските национали допуснаха в началото на срещата гол на Йоргенсен и въпреки натиска, който упражниха, не съумяха да изравнят до почивката. Второто полувреме датчаните вкараха още едно попадение и поведоха комфортно с два гола. Съставът на България обаче реагира адекватно, атаките на българите дадоха резултат и с два гола на Даниел Димов заличиха пасива и стигнаха до 2:2. За победа не им стигна време, след като в последната минута на двубоя датският вратар отрази три удара на българските нападатели.

В първия двубой, игран днес следобед, националният състав на Гърция победи с 3:0 отбора на Гибралтар. Публиката напълни зала „Скаптопара“ (Входът през всички дни е свободен за любителите на футбола в зала)и подкрепи нашия отбор, който утре излиза срещу Гибралтар, а в събота срещу Гърция в последен мач. Целта на “лъвовете” е да съберат седем точки и да се класират в следващия етап от квалификациите, а заелия второ място, ще се надява да има най-добри показатели из между останалите групи за още едно място напред.